Noce Waniliowych Myszy - odc. 7 Dżojstik Zagłady w Teatrze Barakah

Noce Waniliowych Myszy - odc. 7 Dżojstik Zagłady w Teatrze Barakah

Noce Waniliowych Myszy w Teatrze Barakah to jedna z moich ulubionych rozrywek. Połączenie spektaklu z kabaretem i do tego bez tabu. Drwina, śmiech, ironia relfeksja, absurd i abstrakcja - na wszystko jest tutaj miejsce. A to tego obsada aktorka! Nie sposób nie pokochać.

Noce Waniliowych Myszy, odc. 7 Dżojstik Zagłady

Magda Gessler przyjeżdża z “Kuchennymi rewolucjami” do krakowskiej knajpy należącej do Rene Artois (Kojarzycie serial “Allo Allo!”? ). W piwnicach przybytku znajduje dwóch Żydów rządzących światem przy pomocy złotego “Dżojstika Zagłady”. W obronie naszej wolności stanie Wiedźmin i Pazdan, a ich bronią będzie m.in. Święty Obraz.

A wszystko to jest ironicznym pretekstem do zadumy nad czasami w jakich przyszło nam żyć. Oniryzm, psychodela, farsa szpiegowska, rzeczywistość w krzywym zwierciadle, opętanie żądzą władzy. Bez trudu odnajdziemy pierwowzory postaci oraz kontekst opowieści o ile wzniesiemy się na odpowiedni poziom abstrakcji. A taką abstrakcję uwielbiam. Inteligentnie, dowcipnie a jednocześnie refleksyjnie. Do tego wspaniała muzyka, fantastyczne teksty piosenek i genialna gra aktorska.

Noce Waniliowych Myszy - odc 7 Dżojstik Zagłady, Teatr Barakah

TWÓRCY:

autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka

obsada: Lidia Bogaczówna, Magda Brudzińska, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Piotr Franasowicz, Szymon Grzybek, Bartosz Kwiatkowski, Grzegorz Kliś, Sebastian Oberc, Paweł Plewa

muzyka: Renata Przemyk

opracowanie muzyczne i wykonanie: Magda Brudzińska, Piotr Południak, Mateusz Krystian

kostiumy: Monika Kufel

multimedia: Popesz Lange

zdjęcia pochodzą z witryny Teatru Barakah


NieprzyzwoityNerd.pl to najprawdopodobniej najlepsza strona o nieprzyzwoitym nerdowaniu.


Disclaimer: To co tutaj wrzucam ma charakter jedynie edukacyjny i informacyjny, czasami tylko poglądowy lub sprawdzony empirycznie. Wobec powyższego nie może zastąpić opinii dietetyka, seksuologa lub specjalisty w innej dziedzinie.

nieprzyzwoity nerd

Pośród ogrodu siedzi ta królewska para...

...wait what? Nie ogrodu ale sofy (softu) i nie siedzi ale doskonale się bawi. Choć ich gry i zabawy nieco odstają od tego, co normalnie rozumiemy pod kategorią rozrywka.

Czymże zatem tak się zajmują? Programowaniem oczywiście, które w zasadzie jest czynnością bardzo kreatywną. To taki miks pracy detektywa,  architekta, artysty i tłumacza. Tym nie można się znudzić, zwłaszcza gdy nadchodzi ten satysfakcjonujący moment kiedy uruchamiamy program i on działa!

Ale nie samym programowaniem żyje ta para. Jest jeszcze film, teatr, kultura, nowinki techniczne, gry... i inne nieprzyzwoicie przyjemne przyjemności.

To wszystko znajdziecie na tym blogu.
Zapraszamy

Ania i Kris.

nieprzyzwoitka.pl logo

Nieprzyzwoitka.pl

Nieprzyzwoitka.pl - blog o seksie i związkach oraz innych nieprzyzwocie przyjemnych przyjemnościach

nieprzyzwoitynerd.pl logo

NieprzyzwoitaKuchnia.pl

Blog z nieprzyzwoicie pysznymi przepisami dla leniwych... i nie tylko.

Szukaj